על ניתוחים להסרת משקפיים ותיקון הראייה

ניתוחי הלייזר לתיקון הראיה הפכו בשנים האחרונות ללהיט היסטרי בקרב רבים מהאנשים שסובלים מקוצר ראיה מסוגים שונים. ישנן הפרעות רבות אשר ניתוח זה יכול לעזור בהן, והפופולאריות שלו הפכה אותו עם הזמן ליותר ויותר נגיש. כיום, לא רק אוכלוסייה עשירה עם פריווילגיות יכולה להרשות לעצמה ניתוחים מסוג זה (וגם ניתוחים קוסמטיים, אך זה סיפור אחר), אלא רוב האוכלוסייה הנופלת תחת הגדרות ההכנסה הממוצעת יכולה לרוב להרשות לעצמה, כך שעוד ועוד אנשים נהנים מהטכנולוגיה של ניתוח להסרת משקפיים.

עם היסטוריה שמתחילה כבר בשנות התשעים של המאה ה19, ניתוחים לשיפור הראיה עברו הרבה מאוד גלגולים על שהגיעו לטכנולוגיה המתוחכמת והמדויקת הנפוצה כיום. בשנות השבעים היו מספר ניסויים שכללו את השימוש בקרן לייזר לביצוע ניתוחים מדויקים בעין, אך רק בשנות השמונים הייתה תגלית פורצת דרך בכל הנוגע לחיתוך רקמות ברמות דיוק גבוהות מאוד. השילוב של היכולות של קרן הלייזר עם הקפיצות המדעיות בכל עולם המחשבים אפשרו מחקרים חדשים פורצי דרך שכללו שילוב טכנולוגיות של מחשבים מהירים ומתוחכמים עם טכנולוגיית הלייזר המדויקת.

מה עושים בניתוח לייזר להסרת משקפיים?

תהליך הניתוח כולל כמה שלבים, התלויים בעיקר בטכניקה בה משתמשים במכון הספציפי. בכל מקרה, מבצעים שינוי מסוים במבנה הקרנית על ידי חיתוך\ליטוש חלקי שלה. הטכניקות הנפוצות הן פי.אר.קיי (P.R.K), לאסק (LASEK) ולאסיק (LASIK), כאשר האחרונה היא הנפוצה ביותר בימינו. טכניקת הלאסיק בעצם אומרת – בראשי התיבות באנגלית, שינוי של פני הקרנית בעזרת לייזר, משלבת את שתי השיטות שקדמו לה.

בתהליך הלאסיק מתבצע הלייזר חותך במה שנקרא "מתלה" בעין, ומסיט את השכבה זו הצידה. לאחר שהמתלה מוסט מתגלה הקרנית וכך ניתן להתחיל לשייף אותה בהתאם לצרכים הטיפוליים של המטופל הספציפי, כל אחד וליקוי הראייה שלו. ההליך הניתוחי מסתיים עם סיום השיוף והחזרת המתלה למקומו המקורי, ואחד היתרונות העיקריים של שיטת ניתוחים זו היא השיפור המיידי שחווה המטופל באיכות הראייה שלו (בשני הטיפולים אשר קדמו לכך השיפור היה הדרגתי, ותאם לעקומת הריפוי מהניתוח).

איך עוברים ניתוח לאסיק להסרת משקפיים?

השלבים השונים שצריך לעבור בשביל ליהנות מהניתוח מפורטים כאן לנוחיותכם. אנו ממליצים להכיר את התהליך כמה שיותר לפני שאתם ניגשים לבצע אותו, כדי לדעת לאן אתם הולכים ומה יתבצע.

לא כל אחד יכול לעבור ניתוח זה, ולכם השלב הראשון הוא סינון, מה שאומר שאתם צריכים לעבור סדרה של בדיקות מיון שיבהירו לרופא המטפל את מצבכם. כל אחד מגיע עם ליקוי ראייה מעט שונה, מבנה שונה ותהליכים שונים בעין, וחשוב מאוד להגיע לניתוח במצב אידיאלי ועם רופא בעל היכרות עמוקה של הליקוי הספציפי שאתם באים איתו.

אם הגעתם לשלב הניתוח והמיונים עברו בהצלחה, השלב הראשון בניתוח הוא כמובן אלחוש והרדמה. הניתוח מתבצע תחת הרדמה מקומית בלבד, וזו מתבצעת ע"י טיפות שמאלחשות את העצבים במקום. לאחר מכן העין תעבור טיפול בנוזל מחטא, בכדי למנוע זיהומים אפשריים ולשמור על כללי ההיגיינה הסטרילית הנדרשת בניתוח.

לאחר מכן העין תיפתח בעזרת מכשיר ייעודי שמחזיק אותה פקוחה בכדי לאפשר למנתח לעשות את עבודתו מבלי להיות מופרע ממצמוצים.

השלב הבא הוא כירורגי לכל דבר, ובו חותכים חלק בקרנית ומסיטים את המתלה בכדי לחשוף אותה ולהכיר אוותה מקרוב. בשלב זה נחשף החלק אותו הולכים לשייף.

השלב הבא הוא שלב השיוף, שלב שקודמת לו הדמיה ממוחשבת בזמן אמת לאחר שמוזנים בה כל הנתונים. השיוף עצמו מתבצע ע"י מערכת ממוחשבת מתוחכמת מאוד שכוללת ניטור המצב בזמן אמת ומעקב אחרי כל שינוי או תגובה, שכן העין זזה לעיתים ויש להתאים במהירות עצומה את הלייזר לתנועת העין.

לאחר מכן המתלה מוחזר למקומו ואתם נכנסים שמחים ומאושרים לתהליך ההחלמה שכבר במהלכו אתם תראו הרבה יותר טוב. בהצלחה ומזל טוב על ההחלטה לשפר את הראיה שלכם.

הכניסו פרטים וקבלו 4 הצעות מחיר ממרפאות מובילות:

פורסם בקטגוריה הסרת משקפיים בלייזר. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*