סיכונים שונים בהסרת משקפיים בלייזר

סיכונים שונים בהסרת משקפיים בלייזרההליך הרפואי של הסרת משקפיים בלייזר הינו הליך בטוח ועם אחוזי הצלחה גבוהים. הסטטיסטיקות מראות אחוזי הצלחה יפים מאוד בהליך זה, בין אם מדובר במקרי קטרקט קשים, ובין אם מדובר במקרים פשוטים יחסית של אנשים הבוחרים להפטר מנטל המשקפיים או העדשות. למרות היעילות ואחוזי ההצלחה הגבוהים, עדיין מדובר בהליך רפואי שאינו נטול סיכונים לחלוטין. הסיכונים הבולטים הם פגיעה בקרנית, מה שעלול לפגוע באיכות הראייה, וגם "אמבליופיה", שרובינו מכירים היטב כתופעת ה"עין העצלה". סיכונים נוספים קיימים, ואנחנו נכיר את חלקם ונדבר עליהם כאן במאמר, שכן הסרת משקפיים בלייזר הוא הליך ההולך ונהיה נפוץ יותר ויותר וחשוב שתדעו את הסיכונים, למרות הסיכויים הקלושים לתקלות.

לפני שנפרט את הבעיות והסיכונים הכרוכים בעניין, יש לציין כי הטכנולוגיה של המכשור הרפואי המתקדם היא כל-כך מדויקת בפעולותיה, שהסיכוי לחוות את עוגמת הנפש של טעות או תקלה שואפים לאפס וההליך נחשב לאחד ההליכים הבטוחים ביותר, בייחוד ביחס לתמורה האדירה שהוא מעניק לנו. בנוסף ראוי לציין לפני שאתם נכנסים לפאניקה של סיכונים ופחד וחשש שהאנשים שעוברים הכשרה ארוכה ומדוקדקת לבצע את התהליך המדהים הזה שמשחרר אותנו מהצורך במשקפיים הם מוכשרים לתפקיד, והם מבצעים את הפרוצדורה הזו אלפי פעמים לפני שהם עושים זאת לכם, כך שבגדול, הסרת משקפיים בלייזר הינו הליך בטוח. עכשיו בואו ניגש לסיכונים.

הסרת משקפיים בלייזר והעין העצלה

"עין עצלה", או אמבליופיה, הוא ליקוי נפוץ בראיה, והוא גם גורם סיכון מסוים בהסרת משקפיים בלייזר. כולנו מכירים אותו ונתקלנו במישהו שיש לו עין עצלה בעבר, וראוי לציין שהדבר לא כל-כך חמור כפי שנוטים לחשוב. מה שקורה הוא שהראיה עובדת כך שהמוח מסנכרן בין שתי תמונות שהוא מקבל במקביל, אחת מכל עין. המוח יודע לבנות תמונה תלת-ממדית של המציאות שמשתקפת אליו מעדשות העיניים שלנו, וכך אנחנו מצליחים לקבל את התפיסה המרחבית התלת-ממדית של העולם שסביבנו. מורכב? כן. המוח עושה את זה בשידור חי ובצורה חלקה ומדהימה למדי במשך כל חיינו, ואחת הסיבות שמביאות אנשים מלכתחילה לבצע הסרת משקפיים בלייזר היא העובדה שעין אחת שלהם מתחילה לזייף, שכן יש בה עכירות כלשהי או הפרעת ראייה מסוימת שגורמת למוח ליצור תמונה מעוותת או לא חדה. אם אין חפיפה בין התמונות המתקבלות דרך שתי העיניים, המוח נוטה לוותר על אחת מהתמונות, ולאט לאט הוא לומד לנטרל את הקלט המגיע מהעין הפחות חזקה, וליצור את תמונת המציאות שלנו מהקלט שמגיע מעין אחת בלבד. במקביל לתהליך של בניית התמונה של הראיה, המוח גם זונח את תחזוק העצבים של אותה העין החלשה, והיא הולכת ונחלשת, והופכת עם הזמן ל"עצלה".

שלא תתעצל לכם העין – הסרת משקפיים בלייזר

למה אני מספר לכם את כל הפרטים המסובכים והמורכבים האלה בכלל?? ובכן, דבר ראשון יש להבין כי הסיכוי ללקות בעין עצלה כתוצאה מתקלה או סיבוך בהסרת משקפיים בלייזר הוא נמוך למדי. הסטטיסטיקות מדברות בעד עצמן, ואתם מוזמנים לשאול את המומחים שלנו בנושא אם אתם לא לוקחים את המילה שלי. הסיבה השנייה שאני מפרט את כל התהליך הוא כדי לעודד אתכם בכדי שתבינו שגם אם קורה הבלתי יאמן ונפלתם לתוך האחוז הנמוך בסטטיסטיקה שבאמת חווה את הליקוי הזה, לרוב אין מה לחשוש ברמה של אובדן הראיה, שכן המוח ימשיך לעבד את הנתונים שהוא מקבל מהעין הבריאה ואתם תסתגלו למצב ותמשיכו כרגיל. אנשים עוברים חיים שלמים ומלאים ומאושרים עם בעיות קשות הרבה יותר מעין עצלה, אז אל תיקחו את זה קשה מדי – מעט פרופורציה. הסיבה השלישית היא כמובן כי זה מעניין מאוד, אותי בעיקר, אבל אני בטוח שגם את כל מי שמחפש מידע על הסרת משקפיים בלייזר.

הכניסו פרטים וקבלו 4 הצעות מחיר ממרפאות מובילות:

פורסם בקטגוריה הסרת-משקפיים-בלייזר-סיכונים, עם התגים . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*