סוגי הסרת משקפיים בלייזר

סוגי הסרת משקפיים בלייזרהסרת משקפיים בלייזר הינו הליך פופולארי ונפוץ, ועם סקאלת מחירים די רחבה. הפופולאריות הגוברת של ההליך הרפואי הובילה לשינויים רבים בתחום, ועם הביקוש הגובר גם הולכות ונפתחות מרפאות פרטיות רבות שמציעות את הניתוח במחירים שונים ומשונים תוך הצגת טכנולוגיות שונות לביצוע הפעולה. כיום קיימות מספר טכנולוגיות שמבוססות רובן ככולן על אותו בסיס טכנולוגי. נעשו מספר פריצות דרך בתחום, אך לא נעשו שינויים כה דרסטיים עד כדי שינוי הסטטיסטיקה של תוצאות הסרת משקפיים בלייזר למקום יותר טוב ממה שהם כבר היום. למרות זאת, ישנם מספר סוגים שונים של מכשירים, ומספר סוגים שונים של פרוצדורות שמתאימות לסוגים שונים של עיניים, גילאים ואנשים. להלן חלק מהשיטות המקובלות כיום ונפוצות במכונים בארץ, שהם, דרך אגב, ברמה מאוד גבוהה ביחס לשאר העולם המערבי.

הסרת משקפיים בלייזר – לאסיק (LASIK)

ראשי התיבות LASIK אומרות בעצם LASER ASSISTED IN SITU KERATOMILEUSIS, כאשר מדובר בניתוח מקומי לשיפור הראייה בעזרת לייזר. LASIK הינה טכנולוגיה שנולדה על סמך תגלית שהייתה מרעישה בעת שהתרחשה. התגלית הייתה של רופא בשם חוזה בראקר אי שם בשנות החמישים של המאה הקודמת (נשמע מזמן, אני יודע) בבוגוטה שבקולומביה והניתוח הראשון להסרת משקפיים בלייזר בוצע בעצם בשנת 1989. מאז ועד היום היו הרבה מאוד התפתחויות בתחום, אך אותו הבסיס הרעיוני קיים, כאשר מדובר בשיוף של העדשה על ידי קרן לייזר סופר-מדויקת, תוך הימנעות מיצירת נזק לרקמה שמסביב. בניתוח ה"לאסיק", המטופל ער לחלוטין, אך לעיתים יש שימוש בתרופות הרגעה. טכניקה זו להסרת משקפיים בלייזר עובדת יותר טוב ועם פחות נזק וכאב בעין מאשר PRK, ואחוזי ההצלחה שלה גם הם גבוהים יותר. הטכנולוגיות הזמינות כיום מאפשרות ללייזר לשמור על דיוק מרבי גם בעת שהמנותח מזיז את עיניו, דבר שגם כן מעלה את רמות הבטיחות והיעילות של התהליך כולו. אכן, מדובר בטכנולוגיה מרשימה למדי, גם לאנשים שאינם באים מהתחום.

בבדיקות סטטיסטיות שנערכות בשאלונים מזדמנים עם פציינטים שעברו טיפולי לאסיק להסרת משקפיים בלייזר ניתן לראות בבירור כי יש תגובה חיובית. למעלה מתשעים אחוזים מהמנותחים מדווחים על שיפור ניכר בראיה, כאש תופעות הלוואי המינוריות והזמינות הגבוהה של הטיפול נוספות על הסטטיסטיקה הזו, והופכות אותו לאחד מהניתוחים הפופולאריים הקיימים בשוק הפרטי, לצד ניתוחים אסטטיים כגון שתלי סיליקון והבוטוקס ההולך ומתפשט גם בארצנו הקטנה.

הסרת משקפיים בלייזר בלאסיק – הסיכונים

כמו בכל התערבות רפואית בגוף, בין אם לקיחת כדור אקמול ובין אם בניתוח לב פתוח – תמיד ישנם סיכונים. אומנם אחוזי ההצלחה בהסרת משקפיים בלייזר הינם גבוהים בצורה יוצאת דופן, אך גם כאן יש סיבוכים וסיכונים שונים שעלולים להתרחש, מסיבות שונות, בין אם בגלל איכות המכשירים הרפואיים ובין אם בעקבות טעות אנוש, שכן הגורם האנושי בניתוחים אלו הינו גורם מפתח חשוב ביותר. הסיכונים הכרוכים בניתוח זה מפורטים במאמרים שונים באתר וניתן לקרוא על כולם כדי לקבל תמונה רחבה יותר על הנושא, מה גם שבעת פגישת ייעוץ שחובה לעשות בכל מקרה, ניתן לשאול שאלות רלוונטיות לגבי כל מטופל ומטופל. כל אחד מאיתנו יכול להיות בקבוצת סיכון זו או אחרת, מה שמוסיף עוד מספר של גורמים אליהם יש להתייחס כאשר ניגשים לבצע את הניתוח. בין אם מדובר בל"ד גבוהה, סכרת, או מיני מחלות ומצבים שונים נפוצים יותר או פחות, עלינו לחלוק את הכול עם הרופא המנתח והצוות הרפואי בכי שהם יוכלו לקבל תמונה מדויקת ביותר על המצב שלנו לפני שהם ניגשים לנתח. אומנם הסרת משקפיים בלייזר אינו ניתוח מורכב ומסובך כמו ניתוחים רבים אחרים שאנשים עוברים היום על ימין ועל שמאל, אך הסיכונים קיימים והכרחי להכיר אותם ולהיות מודע ומוכן למצב. כאשר אתם ניגשים לשקול את היתרונות מול הסיכונים של ההליך כולו, יש לקחת בחשבון כי רוב רובם של הניתוחים עוברים בהצלחה מרבית ומעניקים ראיה חדה וחלקה לאנשים שמתקשים לתפקד ביום-יום בעקבות התדרדרות של תפקוד העיניים. רק אלו מאיתנו שחווים את העניין על בשרם יכולים להבין עד כמה ההשפעה של אובדן הראיה באמצע החיים יכול להיות טראומתי ומלחיץ, ועל כל אחד ואחד מאיתנו שמעוניין לעבור את הניתוח קיימת החובה האישית לאחריות עצמית כאשר הבחירה היא שלנו לחלוטין ועל סמך סולם הערכים וסדר העדיפויות שלנו. בגדול, התהליך נחשב בטוח מאוד ועם אחוזי הצלחה גבוהים, ואם צריך, לרוב כדאי לבצע הסרת משקפיים בלייזר.

הכניסו פרטים וקבלו 4 הצעות מחיר ממרפאות מובילות:

פורסם בקטגוריה הסרת משקפיים בלייזר, עם התגים . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*