ניתוח לתיקון הראייה בעזרת לייזר

השימוש בלייזר לניתוחים באופן כללי, ובפרט לניתוחי עיניים לשיפור הראייה הביא את הטכנולוגיה הרפואית למקום חדש של דיוק. בניתוח, שהוא הליך כירורגי, המנתח חותך ברקמה לצורך טיפול בבעיה רפואית כלשהי, ולכן נדרשת, במקביל להבנה התיאורטית של מה מתרחש, מה מתקנים ואיך, טכניקה גבוהה ויכולות מוטוריות טובות מאוד. ניתוח תשבורת, שהוא ניתוח לייזר בעיניים, הוא ניתוח בו משתמשים בטכנולוגיה של חיתוך בעזרת קרן לייזר לצורך שיפור הראיה.

ניתוח זה הוא הליך רפואי לכל דבר, והשפעותיו על הראייה הן מהירות וברורות, לטוב או לרע. התהליך אינו הפיך, ומומלץ להבין במה מדובר לפני שקופצים ראש לתוך התהליך הזה. לקחנו על עצמנו לתת לכם היכרות מסוימת, בסיסית אך חשובה, עם בעיות העיניים הנפוצות, במה מטפלים עם לייזר ולמה זה כדאי. אם אתם שוקלים לעבור את התהליך הניתוחי ולשפר את הראיה שלכם, בוודאי תיהנו ותקבלו משהו מהאינפורמציה שלפניכם.

במה מטפלים בעזרת ניתוח לייזר בעיניים

ישנן בעיות ראיה שונות איתן מגיעים מטופלים המבקשים את ניתוח הלייזר.

קוצר ראיה – ליקוי ראייה שנובע מבעיות בכמה מערכות בעין, ומתבטא בחוסר יכולתה של העין לרכז בצורה מדויקת את האור המשתקף אליה בצורה טובה בגלל שבירה לקויה של קרני האור. בליקוי זה עצמים רחוקים נראים מטושטשים בעוד קרובים נראים בפוקוס. מדובר בליקוי הראיה הנפוץ בעולם, ואנשים רבים מגיעים לטיפול בלייזר בשביל לתקן בעיה זו.

רוחק ראיה – גם כאן מדובר בליקוי של פעולת העין בפיזור קרני אור שנשברות בצורה לא מאוזנת. עצמים קרובים נראים מטושטשים, כאשר לעיתים העצמים הרחוקים נראים בפוקוס. מדובר בליקוי מלידה, בו יש גלגל עין קצר מהרגיל.

אסטיגמטיזם – ליקוי ראיה שידוע גם כבעיית צילינדר, ומדובר בעיוות בראיה שנותן תמונה מתוחה יותר של המציאות המשתקפת, ממש כמו הבטה דרך עדשה גלילית.

בעיות אלו נפוצות למדי באוכלוסיה, ובעיקר, כאמור, קוצר ראיה, והטיפולים השונים כוללים עדשות, משקפיים, ובשנים האחרונות ניתוחי לייזר. ההבדל העיקרי בין הפתרונות השונים הוא פיתרון קבע מול פיתרונות זמניים שדורשים תחזוקה שוטפת.

היתרונות הגדולים של ניתוח לייזר בעיניים

להלן כמה מהיתרונות של הבחירה בניתוח לייזר לעיניים. קחו בחשבון שיש גם חסרונות, אך זה במאמר אחר.

1. חיסכון כלכלי – הניתוח, שהיה בעבר יקר מאוד, הפך עם השנים לנגיש וזול יחסית, וניתן לטפל בעין במחירים סבירים ובתשלומים. החיסכון כאן הוא בכסף שהיה אובד על רכישה של משקפיים או עדשות או שניהם, על תיקונים, שדרוג, שינויים אופנתיים, החלפה של מספרים וכיו"ב. לאורך תקופה ארוכה, מדובר בחיסכון ניכר.

2. כמויות הזמן שאנשי המשקפיים והעדשות מוציאים על חיפוש ורכישה של מוצרים שונים בשביל העיניים שלהם, בדיקות עיניים וביקורים אצל הרופא, הם גדולות מאוד. הניתוח פותר אתכם מכל אלו, ומשחרר לכם זמן חיים יקר, זמן שאותו תבלו איך שתרצו ועם ראייה מעולה.

3. טיפול מהיר – ניתוח הלייזר הוא תהליך מהיר עם אחוזי הצלחה גבוהים. יש לזכור כי מדובר בניתוח, ויש סיכונים ותהליך החלמה שלוקח זמן ומגיע עם חוסר נוחות מסוים (גירוד, גירוי ועוד), אך בסופו של דבר, הטיפול זריז מאוד וגם ההחלמה לא ארוך.

אלו הם רק חלק מהיתרונות של ניתוח לייזר מסוג זה. ישנם עוד הרבה, אך בסופו של יום, הבחירה שלכם צריכה להיות בהתאם לרצונות שלכם, ולהבנה שלכם. כשאתם פונים לייעוץ לגבי התהליך, ספרו ליועץ את כל התמונה שלכם, מה האבחנה שלכם, מה אתם רואים ואיך. אל תחששו לספר את החששות שלכם, הרתיעה ומה מלחיץ אתכם, כדי לקבל תשובות מקצועיות על השאלות שלכם. אם לא תשאלו, אולי לא תדעו, ומגיע לכם לדעת.

הכניסו פרטים וקבלו 4 הצעות מחיר ממרפאות מובילות:

פורסם בקטגוריה הסרת משקפיים בלייזר. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*