לאסיק (LASIK) – הניתוח המומלץ להסרת משקפיים בלייזר

הטכנולוגיה אליה הגיע המין האנושי היא מופלאה ומעבר לכל דמיון. יכולות טכנולוגיות שבעבר הלא רחוק היו מוצאות את עצמן בהזיותיהם וחלומותיהם (או תחזיותיהם?) של כותבי ספרי המדע הבדיוני מאכלסות היום כמעט כל כיס של אזרחי מדינות העולם המערבי בצורה של סלולאריים חכמים, מעבדות מחקר בכל העולם, ומכוני רפואה מכל סוג. המכשירים הזמינים לנו יכולים לעשות דברי ברמות דיוק לא מתקבלות על הדעת, וקשה להסביר למי שלא בעניין כמה מתוחכם העניין. שילוב ידע מתחומים כה רבים הפך את הטכנולוגיה של ימינו ללא נגישה תפיסתית, אך בהחלט נגישה לשימוש, ושימוש תדיר על ידי כמעט כל אדם שבוחר בכך.

זכינו, ואנו חיים בעידן בו טכנולוגיות רפואיות יוצאות מן הכלל זמינות לנו במרחק טלפון או אימייל. קביעת תור, בדיקה או שניים, והנה – אנו רואים חלק וחד. עד לפני שנים לא רבות טיפולים מהסוג שזמינים לנו לא היו אפילו בגדר רעיון, ומי שסבל מקוצר ראייה היה צריך משקפיים, תמיד, ולא בהכרח היה יכול ליהנות אפילו מטכנולוגיה עתיקה ומצוינת.

רגע, אז מה עם הלייזר??

אז אחרי שלקחנו כמה רגעים לטפוח לעצמו על השכם, ובצדק, ולהבין את העוצמה שמונחת לנו מתחת לאצבעות, נבין ספציפית במה מדובר כשאנו ניגשים לקבל טיפול לייזר בעיניים. ניתוח הלייזר הוא טכנולוגיה חדישה ויוצאת דופן, שמאפשרת הליכים מיקרו-כירורגיים ברמת דיוק שלא נראתה עד היום, בטח שלא בעולם הרפואה. ניתוחי לייזר הפכו זמינים עם הזמן, ונגישים לאוכלוסייה כולה שכן הם הפכו למקובלים יותר ויותר על-ידי הברנז'ה הרפואית.

האישור שלהם והשימוש בניתוחים אלו צבר תאוצה בשנים האחרונות, מה שהוביל לעלייה בכמות נותני השירות ולירידה במחירים. במילים אחרות, יש טכנולוגיה יוצאת דופן, והיא זמינה לכם במחיר הוגן. הסיבה העיקרית שהטכנולוגיה אושרה לשימוש בקנה מידה רחב הוא רמת ההצלחה שלה, שכן ברוב המקרים, מי שנבדק ומאושר לקבל טיפול מסוג זה זוכה לשיפור מידיי וברור בראיה. במילים אחרות – זה זמין, זה חזק וזה עובד.

הסרת משקפיים בטכנולוגיית לאסיק – כיצד זה עובד טכנית:

התהליך מורכב עד מאוד, אך את שלביו נסביר כאן בצורה פשוטה כדי שתכירו את התהליך ותוכלו לבחור האם כל הסיפור הזה של הסרת משקפיים עם לייזר מתאים לכם. התהליך מתחיל עם סדרה של בדיקות אשר מטרתה העיקרית היא שתי ההחלטות האלו:

1. האם אתם כשירים לעבור ניתוח – רפואית, האם הבריאות שלכם עלולה להיות בסיכון מהניתוח.

2. הם ניתוח יכול לעזור לכם – לא כל בעיה בראייה יכולה להיפתר ע"י לייזר בעיניים ויש להבין בדיוק מה הליקוי שלכם וכיצד ניתן לעזור לכם, אם בכלל.

אם עברתם את הבדיקות בהצלחה ואתם כשירים לעבור ניתוח ויכולים ליהנות ממנו, תעברו הרדמה מקומית בטיפות וחיטוי מקומי של כל איזור הניתוח וסביבתו (ריסים ועפעפיים, והעור שסביב העין). לאחר מכן המנתח יפריד ויקבע את העפעפיים בכדי למנוע מצמוצים ותנועה במהלך הניתוח.

הניתוח מתחיל בחיתוך לצורך יצירה של מתלה, בכדי לאפשר גישה של הלייזר לקרנית. השלב הבא הוא הנחת טבעת החיתוך, ואז התחלת השיוף. השיוף נעשה לאחר הכנסת נתוני שיוף מדויקים שמתאימים לכל מטופל באופן אישי. המחשב מבצע חישובים מדויקים ברמת המיקרו ומבצע גם מעקב אחרי תנועת העיניים. קרן הלייזר מתחילה לשייף את הקרנית ומתאימה את עצמה לעין ולתנועותיה במהירות וביעילות. כשהשיוף מסתיים המתלה מוחזר למקומו ולעיתים מקובע עם כיסוי ייעודי מפלסטיק שקוף מאוד למשך כמה ימים בכדי לספק הגנה מרבית על האזור בעוד הוא מחלים מהניתוח. לעיתים קרובות השיפור בראיה ניכר מייד עם סיום הניתוח, אך עדיין יש להמתין עד לשיפור הכללי שהוא תהליך ריפוי מהחתך. ישנו טיפול צמוד וייעודי עם טיפות למניעת דלקת ולהרטבת העין, ובמקרים בהם הונחה טבעת על הקרנית, היא תוסר.

הכניסו פרטים וקבלו 4 הצעות מחיר ממרפאות מובילות:

פורסם בקטגוריה הסרת-משקפיים-בלייזר-סיכונים. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*