הסרת משקפיים בלייזר – סיכונים

הסרת משקפים בלייזר סיכוניםהליך הסרת משקפיים בלייזר הוא הליך יחסית פשוט ומהיר, ויחסית נטול סיכונים. הטכנולוגיה שעומדת לרשותנו כיום הינה ברמה גבוהה מאין כמוה, וקשה להבין כמה הדברים מתוחכמים ומדויקים. אלו מאיתנו שמתעסקים בטכנולוגיה אולי מודעים יותר משאר האוכלוסייה לעוצמת המכשור האלקטרוני החדיש, כאשר טכנולוגיות מדויקות ברמה הגבוהה ביותר מנוצלות ונרתמות למען מדע הרפואה, ואפשר להגיד בלי להתבלבל שאחד השיאים וההישגים המדהימים הוא היכולת לבצע הסרת משקפיים בלייזר. אבל, עדיין מדובר בהתערבות קלה ברקמה חיה בגוף שלנו, מה שאומר שיש שינוי ברקמה, ומכאן שקיימים גם סיכונים. כמה שהיינו רוצים שההליכים הרפואיים של המדע המערבי יהיו נטולי סיכונים ורק יעזרו ללא כל מחיר, יפתרו כל בעיה ולא יציבו בעיות חדשות ותופעות לוואי, העולם אינו פועל כך, ותמיד יש ברקע סיכון. קחו בחשבון כי הסיכון בעולם הכירורגי משתנה בהתאם למנתח, לציוד ולמנותח, ובמקרה של הסרת משקפיים בלייזר, שהוא אמנם נקרא ניתוח אבל הוא לא בדיוק הליך כירורגי, מדובר באנשים שמתמחים בעיניים ברמה הגבוהה ביותר, לציוד האיכותי והמדויק ביותר שקיים בשוק ובעולם כולו (כן, ישראל היא אחת מהמדינות המתקדמות ביותר בתחום הטכנולוגיה למקרה שמישהו לא מודע לכך!), ולגבי המטופל, ובכן, זה כבר אתם תעידו על עצמכם. מה שאנחנו מנסים להגיד הוא שאומנם קיימים סיכונים בהסרת משקפיים בלייזר, אך הם אינם שכיחים ולרוב ההליך עובר ללא תקלות כלל ובצורה חלקה ומוצלחת.

הסרת משקפיים בלייזר והסיכונים

אז הבנו שכל העניין הוא בטוח למדי, ומדובר בהליך מדויק עם ציוד מדויק ורציני ואנשים מהשורה הראשונה בתחום עם ידע רחב ויכולות גבוהות. אבל בכל זאת, מה הסיכונים של הסרת משקפיים בלייזר? ובכן, ישנם מספר סיכונים עיקריים בתהליך הזה ואנו נציג אותם כאן בקצרה בכדי שתכירו ותהיו מודעים לפני שאתם ניגשים לבצע את ההליך. הסיכון הראשון והנפוץ מכולם הוא דווקא לא כל-כך מסוכן, ומדובר בעיקר בבעיה של חוסר נוחות. לאחר התהליך עלול להופיע יובש בעיניים במהלך שעות היום, ובעקבות כך גירוי מסוים ותחושת חוסר נוחות בעין. הדבר נפוץ ומוכר, ומדובר בתופעה שאיננה מזיקה ולא יוצרת פגיעה בעין עצמה. זוהי תגובה של רקמת העין לטראומה הקלה שהיא עברה, כי בכל זאת הסרת משקפיים בלייזר זה הליך רפואי, אך הדבר עובר מעצמו תוך פרק זמן מסוים, וזה תלוי במטופל עצמו, כלומר בך. הטיפול בבעיה זו הוא פשוט ביותר והוא על-ידי שימוש בטיפות עיניים סטריליות ורפואיות. מטופלים החווים בעיה זו מקבלים טיפות סטריליות רפואיות לשימוש יומיומי, טיפות השומרות על לחלוחית העין במהלך תקופת ההסתגלות של העין למצב החדש והמרתק בו אנחנו רואים מצוין ללא משקפיים או עדשות, ובסופו של התהליך התרפויטי לרוב הראיה מצוינת והלחלוחית חוזרת לעבוד ללא הטיפול כשבלוטת הדמעות עושה את עבודתה כראוי. יחסית למה שמקבלים בהסרת משקפיים בלייזר, העניין הפעוט הזה איננו דורש התייחסות מעבר למה שכבר כתבנו כאן, ולכן נעבור לסיכון הבא.

עוד סיכון בהסרת משקפיים בלייזר

סיכון נוסף שאנחנו חשופים אליו בתהליך הוא הסיכון של פגיעה מסוימת בקרנית העין. הקרנית היא החלק הקדמי של העין שאחראי בעיקר על שבירת קרני האור ובכך יש לו קשר הדוק ליכולת שלנו לראות. בהסרת משקפיים בלייזר קיים סיכון מסוים לפגיעה זו או אחרת בקרנית, פגיעה שעלולה להוביל לירידה בחדות הראייה. הפגיעה היא אינה נפוצה כלל, אך עדיין מהווה סיכון, בייחוד במקרים בהם המקום מזדהם. כמובן שיש לכך טיפולים והמודעות לנושא רחבה וגדולה, כך שהסיכון הזה גם הוא תחת שליטה. אצל אחוז קטן מאלו העוברים הסרת משקפיים בלייזר יש גם אובדן יציבות של הקרנית, או צמיחה לא תקינה של תאים על הרקמה, מה שפוגע בראיה ודורש טיפול. בכל מקרה, הסיכונים הכרוכים בתהליך מוכרים וידועים היטב, הם נחקרו בעבר ונחקרים גם היום, כאשר לרובם יש פתרונות מאוד פשוטים ויעילים (אנטיביוטיקה לזיהום למשל..), מה שהופך את רובם ברוב המקרים לזניחים לעומת השיפור בראייה שמתקבל מהתהליך. יש עוד מספר סיכונים בהם נדון במאמר אחר על כל נושא הסיכונים הכרוכים בהסרת משקפיים בלייזר.

הכניסו פרטים וקבלו 4 הצעות מחיר ממרפאות מובילות:

פורסם בקטגוריה הסרת-משקפיים-בלייזר-סיכונים, עם התגים . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*