הסרת משקפיים בלייזר והסיכונים שבניתוח

הסרת משקפיים בלייזר והסיכונים שבניתוחלפני שאתם ניגשים לבצע הסרת משקפיים בלייזר, כדאי שתדעו על מספר סיכונים שמעורבים בתהליך. אומנם לרוב התהליך הינו בטוח למדי, אך ישנן תופעות לוואי שונות, חלקן נפוצות יותר וחלקן נפוצות פחות, ואנחנו הרי אוהבים לדעת כמה שיותר לפני שאנחנו ניגשים לכל דבר בחיים. כיום, בעזרת רשת האינטרנט, המידע זמין בצורה מיידית, והרופאים המנתחים מודעים למצב, כאשר הרבה מאוד מהמטופלים מגיעים לקליניקה עם שאלות טכניות מפורטות כאשר הם יודעים כל כך הרבה על הסרת משקפיים בלייזר עד כדי כך שהם עלולים להביך את המנתח המנוסה ביותר. מסיבות אלו ואחרות הרופאים המנתחים והצוות הרפואי דואגים להתעדכן באופן קבוע על כל חידוש וחדשות בתחום, וכנסים עולמיים מתקיימים כל שנה בנושא.

עם כל הקדמה והידע האנושי המפותח בנושא, ישנם מספר סיכונים שעוד לא הצליחו להתגבר עליהם לחלוטין. תופעת הלוואי הנפוצה ביותר לניתוח הLASIK הינה תופעת היובש בעיניים, אשר מופיע באחוז יחסית גבוהה מהמטופלים. תופעה זו מתבטאת ביובש בעיניים לאורך כל היום, כאשר העין לא מייצרת את מספיק נוזל בשביל לשמור על לחלוח נאות. עם הזמן העין נוטה להתייבש, דבר היוצר גירוי וחוסר נעימות בעין. אחוז גבוהה מאלו החווים את התופעה הזו לאחר הסרת משקפיים בלייזר (שכן היא יכולה לקרות גם בעקבות תהליכים אחרים) מדווחים על שיפור ועל חזרה הדרגתית למצב נורמאלי, כאשר הם שומרים על ראייה ברמה גבוהה בעקבות הניתוח, ועל נוחות בעין ותחושה רגילה ותקינה. קיימים גם דיווחים על כאלו שנשארים עם התופעה לכל החיים, דבר לא נעים בהחלט, אך גם לא מסוכן בצורה יוצאת דופן.

הסרת משקפיים בלייזר ויובש בעין

היובש שעלול להיווצר בעין לאחר הניתוח הוא בהחלט לא נעים. מדובר בחוסר נוחות שדורש שימוש בטיפות רפואיות ללחלוח העין בשימוש יומיומי וסדיר, דבר המהווה מטרד לא פחות מהטרחה שחווים אלו שנאלצים להתעסק עם עדשות מגע על בסיס יומיומי. ראוי להגיד כי לעיתים קרובות למדי כל העניין שווה את הטרחה, בעיקר שיש אנשים שללא הסרת משקפיים בלייזר יכולים להגיע למספר מאוד גבוהה ולא לראות כלום בכלל.

ישנם עוד סיכונים נלווים לניתוח, סיכונים עליהם מדווחים אנשים שטופלו בעבר, והם חולקים את חוויותיהם בפורומים רבים ברחבי האינטרנט, בעברית ובעיקר באנגלית. לסיבוכים אליהם יש התייחסות על ידי הרפואה המודרנית, ולחלקם יש מענה זמין וטוב. הסיכונים בנוסף ליובש כרוני בעין נעים בין אובדן ראיה מוחלט ועד דלקות עיניים כרוניות שמתרחשות בעיקר אצל אנשים עם בעיות נלוות המונעות איחוי טוב ברקמת העין הפגועה, דבר שעלול ליצור סיבוכים בעיקר במקרים של זיהום (או חוסר נוחות וגירוי קל במקרה בו אין זיהומים). הסרת משקפיים בלייזר עלול גם ליצור פגיעה בכלי דם, ותלונה נפוצה של מטופלים היא הופעתם של כתמי-דם (המטומות) על העין או אפילו סביבה. גלגל העין הלבן יהיה מוצף באודם ברור ובולט, ולמרות שלרוב אין מדובר בחוסר נוחות פיסית, אלו החווים זאת לרוב לא אוהבים את מה שהם רואים, שכן הכתם האדום לא רק שהוא איננו אסטטי, הוא גם עלול להלחיץ את מי שאינו בקיא בנושא. לרוב בעיה זו חולפת מעצמה ותוך מספר ימים עד מספר שבועות, בהתאם לגודל הפגיעה ברקמה וביכולת ההתאוששות האישית והאינדיבידואלית של הפציינט, ויש כאמור מקרים של הסרת משקפיים בלייזר בהם לא נראה תופעה זו כלל וכלל.

הסרת משקפיים בלייזר סיכון מול סיכוי

אז כאמור, הסיכונים בהליך הנפוץ הינם שונים ומגוונים. חלק מאיתנו נחרדים מהמחשבה על ניתוח, אפילו כאשר אין כל שימוש בסכין חיתוך מסורתי אלא בקרן לייזר מדויקת להפליא, ויש את אלו מאיתו שעצם המחשב שהם עלולים לאבד את הראיה לחלוטין מדירה שינה מעיניהם. יש לזכור כי הסיכויים לעבור את הניתוח בהצלחה הם גבוהים למדי, בעוד הסיכונים השונים זוכים לסטטיסטיקות נמוכות יחסית. אלו הפונים למומחה להסרת משקפיים בלייזר לרוב זוכים בניתוח חלק ומצוין ומקבלים בחזרה את הראיה שלהם, ומאכסנים את המשקפיים בארון בפינה נידחת. אלו שלוקים בתסמונת העין היבשה גם הם לרוב זוכים להחלים ממנה, מה גם שהעובדה שהניתוח עבר בהצלחה מרבית אומרת שהראיה שלהם חזרה לתפקד בצורה אופטימאלית ומפצה על המחיר של שימוש יומיומי בטיפות עיניים ללחלוח העין. בגדול, הניתוח הזה הוא פשוט, מהיר, זמין ופופולארי מסיבות ברורות של תוצאות חיוביות לרוב, והחרדה איננה בריאה לנו. לאלו מאיתנו שחוששים מאוד כדאי לקרוא כמה שפחות, שכן ככל שמתעמקים ניתן להעלות את סף החרדה לרמות גבוהות להחריד, מה שלא יכול לעזור לנו גם אם נבחר שלא לבצע את ההליך. הסיכוי להצלחה הוא גבוהה בהרבה מהסיכון לסיבוכים, ומסיבה זו עשרות אלפי אנשים בשנה בוחרים לבצע הסרת משקפיים בלייזר בישראל.

הכניסו פרטים וקבלו 4 הצעות מחיר ממרפאות מובילות:

פורסם בקטגוריה הסרת משקפיים בלייזר, עם התגים . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*